Ο Λίνκολν σοκάρει την Μπρίστολ Σίτι καθώς η Τσάρλτον επικράτησε στα πέναλτι κόντρα στη Στίβενιτζ – Στρογγυλή φάση του Κυπέλλου Καραμπάο | Ποδοσφαιρικά Νέα

Η League One Lincoln City σημείωσε ανατροπή στον τρίτο γύρο του Carabao Cup καθώς κέρδισε με 3-1 την αντίπαλη Τσάμπιονσιπ Μπρίστολ Σίτι.

Ο Μαρκ Κένεντι ανακάλυψε ότι τρεις μέρες είναι πολύς χρόνος στο ποδόσφαιρο, αφού η ομάδα του με τον Λίνκολν έκανε ένα σοκ στο Ashton Gate.

Ο προπονητής των Imps είχε παρακολουθήσει την ομάδα του από την League One να αποσύρεται από το Κύπελλο Αγγλίας από το μη πρωτάθλημα Chippenham το Σαββατοκύριακο.

Αλλά τι απάντηση έλαβε καθώς τα χτυπήματα του πρώτου ημιχρόνου από τους Matty Virtue και Ben House έθεσαν τον Lincoln στην πορεία για να δημιουργήσουν μια δική τους έκπληξη.

Χρησιμοποιήστε το πρόγραμμα περιήγησης Chrome για πιο προσβάσιμο πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο

Στιγμιότυπα από τον αγώνα του τρίτου γύρου του Carabao Cup μεταξύ Μπρίστολ Σίτι και Λίνκολν.

Ο Paudie O’Connor έβαλε ένα τρίτο με κεφαλιά τέσσερα λεπτά μετά την ανάπαυλα και το καλύτερο που μπορούσε να διαχειριστεί η ομάδα της Championship ήταν μια απάντηση στο 80ο λεπτό από τον αναπληρωματικό Tommy Conway.

Κατά τα άλλα, δύο γκολ καθυστερημένα από τον αναπληρωματικό Anass Zaroury έσπασαν Crawley‘s πεισματική αντίσταση και έδωσε Μπέρνλι μια νίκη με 3-1 που κέρδισε δύσκολα για να φτάσει στον τέταρτο γύρο.

Η ισοπαλία του τρίτου γύρου στο Turf Moor έμοιαζε σαν να έπρεπε να διευθετηθεί με πυροβολισμούς, καθώς οι Clarets απέρριψαν την ευκαιρία να σκοτώσουν την ομάδα της League Two, η οποία είχε πάρει το κεφάλι της League One Bristol Rovers και της Premier League Fulham. για να κερδίσετε το ταξίδι στο Turf Moor.

Αλλά ο Ζαρούρι, ο οποίος είχε αποσταλεί ως αλλαγή στο 56ο λεπτό, μείωσε την αυξανόμενη απογοήτευσή τους όταν χτύπησε την μπάλα από λίγα μέτρα έξω στο 79ο λεπτό, αφού ο Άσλεϊ Μπαρνς άγγιξε τη χαμηλή σέντρα του Μάνουελ Μπένσον. Και πρόσθεσε το δεύτερο του με παρόμοιο τελείωμα από κοντινή απόσταση στο 90ο λεπτό από τη σέντρα του συμπατριώτη του Βιτίνιο.

Τσάρλτον Ο τερματοφύλακας Joe Wollacott ήταν ο ήρωας καθώς οι φιλοξενούμενοι νικούσαν Stevenage 5-4 στα πέναλτι στο Carabao Cup μετά από ισοπαλία 1-1.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα του τρίτου γύρου του Carabao Cup μεταξύ Στίβενιτζ και Τσάρλτον Αθλέτικ.

Η ομάδα της League One προκρίθηκε στον τέταρτο γύρο, με τον Σκοτ ​​Φρέιζερ να εκτελεί το νικητήριο πέναλτι αφού ο Τζέικ Τέιλορ είδε την προσπάθειά του να σώζεται από τον Γκανέζο.

Ο Λουκ Νόρις του Μπόρο είχε σκοράρει από το σημείο στο πρώτο ημίχρονο και φαινόταν καθοριστικό έως ότου ο Τσουκς Ανέκε έκανε το σουτ στο 87ο λεπτό.

Στιγμιότυπα του αγώνα του τρίτου γύρου του Carabao Cup μεταξύ MK Dons και Morecambe.

Εν τω μεταξύ, MK Dons πέρασε στον τέταρτο γύρο του Carabao Cup απολαμβάνοντας άνετα τους συμπατριώτες του League One Morecambe 2-0 στο Stadium MK.

Τα γκολ από τον Warren O’Hora και τον Matthew Dennis ήταν αρκετά για να προχωρήσουν οι Dons σε έναν δεύτερο διαγωνισμό κυπέλλου σε τέσσερις ημέρες, καθώς οι Shrimps δεν πρόσφεραν σχεδόν τίποτα ως απάντηση.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα του τρίτου γύρου του Carabao Cup μεταξύ Μπρέντφορντ και Γκίλινγκχαμ.

Αγωνιστές τέταρτης βαθμίδας Gillingham πέταξε την Πρέμιερ Λιγκ Μπρέντφορντ εκτός Λιγκ Καπ Αγγλίας 6-5 στα πέναλτι.

Έβερτον συνέχισε την ήττα τους, συντρίβοντας με 4-1 τους αντιπάλους της Premier League Μπόρνμουθ που τερμάτισε μια σειρά από τέσσερις διαδοχικές ήττες.

Στιγμιότυπα της αναμέτρησης του Carabao Cup μεταξύ Μπόρνμουθ και Έβερτον.

Ο Gillingham, 77 θέσεις κάτω από την Brentford στην ιεραρχία του πρωταθλήματος, πέτυχε την ισοφάριση στο 75ο λεπτό στο δυτικό Λονδίνο όταν ο αναπληρωματικός Mikael Mandron μπήκε με κεφαλιά για να ακυρώσει το γκολ του τρίτου λεπτού του Αγγλιστή Ivan Toney.

Στη συνέχεια, η ομάδα του Κεντ πέρασε στον τέταρτο γύρο για πρώτη φορά μετά από 26 χρόνια, όταν ο Mikkel Damsgaard χτύπησε τον πήχη με ξαφνικό θάνατο.

Ο αγώνας στο Community Stadium ξεκίνησε αργά αφού ο Gillingham καθυστέρησε στο ταξίδι του.

Ο Τιμ Σέργουντ περιέγραψε το τάκλιν του Άντονι Γκόρντον στον Τζόρνταν Ζεμούρα της Μπόρνμουθ ως «ντροπιαστικό» και πιστεύει ότι ο επιθετικός της Έβερτον ήταν τυχερός που απέφυγε την κόκκινη κάρτα στον αγώνα του Carabao Cup.

Ο εντός έδρας αγώνας της Μπόρνμουθ εναντίον της Έβερτον ήταν η μοναδική σύγκρουση της βραδιάς στην κορυφή, με δύο συλλόγους ακριβώς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και τον υπηρεσιακό προπονητή της Μπόρνμουθ, Γκάρι Ο’ Νιλ, φαινομενικά σε δανεικό χρόνο.

Και οι δύο είχαν αλλάξει πολύ ενδεκάδες μετά από σκληρές ήττες το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Στιγμιότυπα από τον τρίτο γύρο του Carabao Cup καθώς η Leicester αντιμετωπίζει το Newport County.

Ο Τζαμάλ Λόου έβαλε μπροστά την Μπόρνμουθ μετά από επτά λεπτά στο Vitality Stadium, με το σουτ του να εκτρέπεται από τον δεξιό μπακ Νέιθαν Πάτερσον και να μην αφήνει καμία ευκαιρία στον τερματοφύλακα της Έβερτον, Ασμίρ Μπέγκοβιτς.

Η Έβερτον, που παίζει ξανά στο Μπόρνμουθ στο πρωτάθλημα το Σάββατο, έχασε αρκετές ευκαιρίες και αποδοκιμάστηκε από τους ταξιδιώτες οπαδούς στο μεσοδιάστημα.

Η κακή άμυνα επέτρεψε στον Τζούνιορ Στάνισλας να κάνει το 2-0 με ένα tap-in στο 47ο λεπτό και ο προπονητής της Έβερτον, Φρανκ Λάμπαρντ, έκανε τριπλή αλλαγή σε 51 λεπτά, αφού ξεκίνησε με 11 αλλαγές στην ήττα του περασμένου Σαββάτου στο πρωτάθλημα από τη Λέστερ Σίτι με 2-0.

Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 19:00

Έναρξη 20:00

Ο Ντεμαράι Γκρέι απέκρουσε το ένα στο 67′, αλλά η Μπόρνμουθ τακτοποίησε τα νεύρα των οπαδών της με τον Εμιλιάνο Μαρκόντες να αποκαθιστά το πλεονέκτημα των δύο τερμάτων στο 78′ και τον Τζέιντον Άντονι να κάνει το 4-1 στο 82′.

Λέστερ αποχώρησε από τη League Two Κομητεία Νιούπορτ 3-0 για να φτάσει στους «16», με τον πρώην Άγγλο επιθετικό Τζέιμι Βάρντι να σκοράρει δύο φορές (70, 82) αφού ο Τζέιμς Τζάστιν άνοιξε το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα.

Κάτοχοι Λίβερπουλ ξεκινούν την άμυνά τους απέναντι στους επισκέπτες της League One Ντέρμπι Κάουντι στο Άνφιλντ την Τετάρτη, με τους περσινούς χαμένους φιναλίστ Τσέλσι ταξιδεύοντας στο Πόλη του Μάντσεστερ.

Οι αγώνες του τέταρτου γύρου θα διεξαχθούν την εβδομάδα που ξεκινά στις 19 Δεκεμβρίου, μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο στο Κατάρ.